Kuchnia w kształcie litery L

Kuchnia w kształcie litery L — jak urządzić?

W każdym domu kuchnia pełni bardzo ważną funkcję. Jest to miejsce przygotowywania posiłków, picia wspólnej kawy czy też przyjmowania mniej formalnych gości. Dlatego bardzo ważne jest, aby kuchnia była odpowiednio zaprojektowana. Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczymy kuchnie z wyspą, kuchnie w kształcie litery U i litery L. Tym ostatnim rozwiązaniem właśnie dzisiaj się zajmiemy. Poznajmy zalety kuchni w literę L.

Kuchnia w kształcie litery L – podstawowe informacje

Dwie najważniejsze cechy dobrej kuchni, to funkcjonalny i praktyczny układ oraz estetyka wykończenia. Dobrze wykonana kuchnia, to miejsce, w którym chcemy przebywać i spędzać czas. Kuchnie mają wiele różnych form zabudowy, które w głównej mierze zależą od wielkości kuchni oraz jej kształtu.

Kuchnia w kształcie L

Wiele osób decyduje się na kuchnie w kształcie L, ponieważ ten rodzaj zabudowy pasuje zarówno do małych kuchni jak i dużych. Kuchnia w kształcie litery L to ciąg szafek i narożniki. Takie rozwiązanie gwarantuje bardzo dużo możliwości aranżacji wnętrza szafek oraz zaplanowania konkretnych stref w kuchni. Dzięki takiemu układowi mebli możemy również idealnie zaplanować ustawienie sprzętów AGD.

Kuchnia w kształcie litery L najlepiej sprawdza się na ścianie bez okna. Kuchnia w kształcie litery l bez okna umożliwia wykorzystanie całej powierzchni ścian. W przypadku ściany z oknem będzie konieczna zabudowa bez szafek wiszących. Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań jest kuchnia otwarta na salon. Często w takich sytuacjach część litery L tworzy granicę pomiędzy kuchnią a salonem. Jeżeli jest miejsce, warto postawić wyspę kuchenną.

Kuchnia w kształcie litery L — aranżacje

Jak wspominałem we wstępie, rola kuchni w każdym domu jest bardzo ważna. Żeby spokojnie i komfortowo przygotowywać posiłki lub napić się kawy z bliskimi potrzebujemy odpowiedniej aranżacji. Kuchnia w kształcie litery L aranżacje może zaoferować bardzo różne, zarówno jeżeli chodzi o meble jak i styl. Poniżej przedstawię kilka najpopularniejszych rozwiązań.

Kuchnia w kształcie litery L cena

Nowoczesna kuchnia w kształcie litery L

Bardzo popularna i stylowa jest nowoczesna kuchnia w kształcie litery L. W przypadku tej kuchni idealnie sprawdzą się meble proste, wręcz ascetyczne. W przypadku nowoczesnej kuchni zazwyczaj zabudowa jest wysoka. Do tego powinien być szeroki blat oraz wyspa kuchenna. Kolorystyka nowoczesnej kuchni jest dość dowolna. Mogą to być kolory bardzo wyraźnie jak i stonowane. Bardzo często jest to biała kuchnia w kształcie litery L.

Kuchnia w kształcie litery L w stylu skandynawskim

Kuchnie w stylu skandynawskim cieszą się dużą popularnością. Cechują się one ergonomicznym i praktycznym w użytkowaniu wykończeniem. Styl skandynawski zazwyczaj składa się z szafek stojących oraz wiszących. Do tego dochodzi jedna duża stojąca szafa na lodówkę. Najczęściej spotykaną kolorystyką jest krem lub biel.

Minimalistyczna kuchnia

Kolejnym stylem, który ma wielu zwolenników, jest styl minimalistyczny. Prosta zabudowa w jasnych kolorach w kształcie litery L, to niemalże kwintesencja minimalistycznej kuchni. Dużą zaletą tego rozwiązanie jest uniwersalizm. Minimalistyczna kuchnia doskonale sprawdzi się jako osobne pomieszczenie jak i jako kuchnia w kształcie L otwarta na salon.

Mała kuchnia w kształcie litery L z oknem

Małą kuchnią ma swoje ograniczenia. Szczególnie jeżeli jest to mała kuchnia w kształcie litery L z oknem. W takiej sytuacji musimy się pogodzić ze znacznie mniejszą ilość miejsca na szafki. Bez względu jednak na wielkość kuchni podstawowym czynnikiem planowania powinna być codzienna wygoda użytkowania kuchni.

Kuchnia w kształcie litery L bez okna

Sposoby na zwiększenie miejsca w kuchni

Jeżeli mamy zbyt mało szafek, to możemy sobie ułatwić aranżację pomieszczenia, wykorzystując różnego rodzaju dodatki takie jak organizery, haczyki do wieszania, koszyki i inne podobne rozwiązania, które umożliwią nam schowanie różnych kuchennych akcesoriów. W przypadku małej kuchni warto jest postawić na sprzęt AGD w zabudowie. Będzie on zajmował nam mniej miejsca. W małej kuchni warto postawić wysokie szafki od ziemi do sufitu tam, gdzie się da. Dzięki temu zyskamy dużo miejsca.

Jaki widać kuchnia w kształcie litery daje nam bardzo wiele możliwości aranżacji. Powinniśmy pamiętać, że w przypadku kuchni otwartej na salon całość powinna być spójna.

5/5 - (Liczba głosów: 14)
Total
0
Shares
Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Mała kuchnia w kształcie litery L

Mała kuchnia w kształcie litery L — jak urządzić?

Następny wpis
Kuchnia w kształcie litery C

Kuchnia w kształcie litery C — jak urządzić?

Podobne wpisy