Kuchnia w kształcie litery G

Kuchnia w kształcie litery G — jak urządzić?

Kuchnia jest sercem domu i to w niej najchętniej domownicy spędzają czas. Dlatego należy zadbać o wygląd tego miejsca. Jedną z popularnych propozycji aranżacji wnętrza kuchni jest kuchnia w kształcie G. Kuchnia w kształcie litery G nie oznacza, że pomieszczenie jest w kształcie tej litery. Mówiąc o takim typie kuchni, ma się na myśli rozmieszczenie zabudowy kuchennej w takim kształcie. Oznacza to, że kuchnia może być zabudowana w taki sposób, że dolne szafki będą tworzyć literę G. 

Mała czy duża kuchnia w kształcie litery G

Kuchnia w kształcie G sprawdzi się zarówno w małych pomieszczeniach, jak i dużych. Bez względu na wielkość kuchni w projekcie musi się uwzględnić tak zwany trójkąt pracy. Polega on na uwzględnieniu odległości między lodówką, strefą zmywania a kuchenką. Są to główne punkty w każdej kuchni, które są bardzo ważne podczas gotowania. W dużych kuchniach na środku można wstawić stół jadalny. Małe kuchnie w kształcie litery G mogą być również funkcjonalne. Jednak zaprojektowanie jej wymaga dokładnej precyzyjności. Dobrze rozmieszczony sprzęt AGD i szafki sprawią, że mały metraż kuchni będzie udogodnieniem, a nie kłopotem.

Kuchnia w kształcie G

Kuchnia w kształcie litery G z oknem

Okno w każdej kuchni to prawdziwa zaleta. Przede wszystkim w kuchni jest dopływ dziennego światła i możliwość wpuszczenia do pomieszczenia świeżego powietrza. Okno w kuchni powoduje wrażenie większego pomieszczenia. Decydując się na projekt kuchni w kształcie litery G, należy wziąć pod uwagę, gdzie znajduje się okno. Ważne, aby światło padające przez okno oświetlało całą kuchnię. Wówczas w dzień nie trzeba używać sztucznego światła w postaci lampy. Bardzo popularne są okna narożne. Kuchnia w kształcie litery G z oknem narożnym jest ciekawym pomysłem. Okna takie czynią kuchnię wyjątkową i oryginalną.

Kuchnia w kształcie litery G bez okna

Zdarzają się pomieszczenia, które nie mają okien. Kuchnia bez okna stanowi większe wyzwanie dla projektantów wnętrz. Jednak bardzo często zdarzają się aranżacje kuchni w kształcie litery G bez okna. Należy jedynie zadbać, aby górne szafki posiadały szklane fronty. Na ścianę warto położyć panele z hartowanego szkła, a podłogi zrobić jasne. Zapewni to złudzenie powiększenia i doświetlenia kuchni. Oświetlenie kuchni jest bardzo ważne, nie tylko sufitowe, ale również nad blatem kuchennym oraz wyspą. To wszystko gwarantuje komfort pracy w kuchni, a także przytulność podczas spędzania w niej czasu.

Kuchnia w kształcie litery G z oknem narożnym

Zalety kuchni w kształcie G

Kuchnia w kształcie litery G jest idealnym rozwiązanie dla każdego rodzaju kuchni. Taki kształt kuchni ma wiele do zaoferowania i posiada bardzo dużo zalet:

  • można ją stosować zarówno w małych kuchniach, jak i w otwartych na salon,
  • zapewnia ergonomię pracy,
  • pozwala na różne aranżacje wnętrz kuchni w kształcie litery G,
  • można umieścić w niej wiele potrzebnych szafek, co zapewni dużo miejsca do przechowywania rzeczy,
  • kuchnia w kształcie G to funkcjonalny układ.
Kuchnia w kształcie litery G z oknem

Wybór projektu kuchni w kształcie G

Reasumując — układy kuchenne nazywane są różnymi literami z alfabetu. Kuchnia posiadająca wzór litery G jest jedną z wielu propozycji. Projekt kuchni w kształcie litery G zależy od układu pomieszczenia, lokalizacji okna oraz rozmieszczenia przyłączy. Najważniejszą zasadą przy tworzeniu każdej kuchni jest ergonomia pracy. Jest to podstawa każdego projektu. W zabudowie kuchni w kształcie G jest do dyspozycji od 2 do 3 narożników. Można je rozsądnie wykorzystać na umieszczenie płyty grzewczej, bądź też zlewozmywaku. Bardzo często kuchnia w kształcie litery G jest otwarta na salon.

5/5 - (Liczba głosów: 15)
Total
0
Shares
Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Kuchnia w kształcie litery C

Kuchnia w kształcie litery C — jak urządzić?

Następny wpis
Mała kuchnia w kształcie U

Mała kuchnia w kształcie U — jak urządzić?

Podobne wpisy