jak urządzić kuchnie z jadalnią

Jak urządzić kuchnie z jadalnią? Nowoczesne i funkcjonalne kuchnie

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak urządzić kuchnie z jadalnią. Tak naprawdę kuchnia z jadalnią są często ze sobą połączone. Brak ścian lub ścianek działowych między tymi dwoma obszarami domu pomoże zwiększyć wizualnie powierzchnię, zwolnić miejsce i poprawić organizację życia rodzinnego. To praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które oferuje również wiele ciekawych układów i aranżacji przestrzennych. 

Kuchnia z jadalnią w stylu prowansalskim

Jeśli chodzi o wnętrze kuchni prowansalskiej, nie ma też żadnych odchyleń od naturalnego. Wykonane są głównie z drewna, dzięki czemu zapewnia to głównie niezawodność i trwałość. Najczęstszym zastosowaniem jest bielone wykończenie, które rozjaśnia wnętrza i optycznie je powiększa. Prowansalskie szafki kuchenne  zawierają proste fasady o geometrycznych kształtach, inspirowane głównie stylem shakerskim lub skandynawskim. 

mała kuchnia z jadalnią

Meble używane w kuchni z jadalnią w stylu prowansalskim są również delikatnie rzeźbione i zdobione w drewnie, co widać w przypadku szafek. Te z wyższej półki charakteryzują się również emaliowanym frontem lub panelem przednim, przez który widać elementy naczynia, takie jak talerz czy filiżanka. Wśród materiałów nie zabraknie zarówno wikliny, jak i rattanu.

Kuchnia z jadalnią w stylu skandynawskim 

Wszystkie zalety takiej aranżacji pomieszczeń wynikają z przemyślanej aranżacji mebli i dodatków, które są praktycznymi dodatkami wykorzystywanymi w życiu codziennym. Głównym założeniem jest wizualne poszerzenie przestrzeni poprzez jasną kolorystykę i proste meble. Drewno to podstawowy element wystroju kuchni skandynawskiej. Może pojawić się  na podłogach drewnianych, a także innych meblach i elementach wyposażenia.

kuchnia z wyspą i jadalnią

Jeśli chcesz zmienić układ swojej kuchni i dopasować kolor do wyposażenia, które już masz  w domu, a nie masz drewnianych akcentów, wybierz motyw ceglany. Można zastosować tapetę z takim wzorem lub płytki ścienne w przestrzeni nad ladą, nadając wnętrzu bardziej industrialny wygląd.

Dodatki w stylu skandynawskim

Jeśli chodzi o dodatki w styl skandynawskim, to często spotykamy:

  • Drewnianą deskę do krojenia
  • Skandynawską tacę
  • Lampę wiszącą w stylu skandynawskim
  • specjalne Pudełko na herbatę
kuchnia z jadalnią

Nowoczesna kuchnia z jadalnią

Jeśli chodzi o stół, najpopularniejszym rozwiązaniem jest klasyczny drewniany stół, który będzie świetnie prezentował się w nowoczesnym stylu. Jedyną trudnością jest wybór koloru drewna. Powinien harmonizować z resztą elementów drewnianych w całej wykończonej przestrzeni. Pojawia się również kwestia kształtu i wielkości stołu. Rozmiar w dużej mierze zależy  od dostępnej przestrzeni. Zbyt duży mebel na ograniczonej przestrzeni będzie źle wyglądał, wypierając resztę wystroju.

Z kolei zbyt mały może nie pomieścić wszystkich członków rodziny i gości. Dobrym rozwiązaniem jest wybór modelu złożonego, który w razie potrzeby szybko powiększymy. W końcu nowoczesna kuchnia z jadalnią powinna być nie tylko modna, ale i funkcjonalna.

kuchnia z jadalnią w bloku

Kuchnia z wyspą i jadalnią 

Kuchnia z jadalnią i wyspą to znakomite rozwiązanie. Wyspa  nowoczesnej kuchni otwartej łączy ze sobą dwa pokoje. Natomiast w układzie zamkniętej kuchni  wyspa zapewnia łatwiejszą komunikację i zmniejsza szafki niektórych produktów i naczyń. Umieszczając wyspę w kuchni i umieszczając tam sprzęt AGD, skrócimy przejście między lodówką, zlewozmywakiem i płytą grzejną, co ułatwi pracę.

Wyspa może pomieścić szafki i półki pod spodem, pozwala również wielu osobom na wspólną pracę w nowoczesnej kuchni podczas przygotowywania posiłków i nie wymaga od nich odwrócenia się plecami do reszty domu, zapewniając kontakt z członkami rodziny.

duża kuchnia z jadalnią

Mała kuchnia z jadalnią

Kuchnia z jadalnią w bloku to najbardziej pożądana rzecz, zwłaszcza  gdy często przyjmuje się gości. W takim przypadku zakup składanego stołu bardzo pomoże. Nie zajmie on dużo miejsca, a w oczekiwaniu na znajomych możesz łatwo zwiększyć rozmiar blatu. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie okrągłego stołu. Jego kształt pomoże wizualnie powiększyć pomieszczenie. Podobną funkcję pełnić będą gabloty, w których można umieścić ozdobne szklanki lub zestawy porcelanowe. Ważnym elementem jest zastosowanie ścian w jasnych kolorach. Połączenie kuchni z jadalnią i wyspą to jedno z najlepszych rozwiązań na zaoszczędzenie miejsca. Odpowiednie rozplanowanie przestrzeni sprawi, że będziesz zadowolony z  użytkowania.

nowoczesna kuchnia z jadalnią
5/5 - (Liczba głosów: 16)
Total
0
Shares
Jeden komentarz

  1. “Uwielbiam połączenie kuchni z jadalnią, daje to otwartą przestrzeń. Stawiam na minimalistyczny design i jednolite kolory.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Jaki kupić czujnik gazu i gdzie go zamontować

Jaki kupić czujnik gazu i gdzie go zamontować?

Następny wpis
jak urządzić kuchnię z salonem

Jak urządzić kuchnię z salonem?

Podobne wpisy