Jak udekorować parapet na Boże Narodzenie

Jak udekorować parapet na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie to czas, w którym każdy pragnie poczuć się jak dziecko. Chcąc, by w domu nastała magiczna atmosfera, która przeniesie nawet dorosłego we wspaniały, świąteczny świat, warto ozdobić wnękę okienną. Taka dekoracja parapetu na święta ociepli wnętrza i w sprawi, że nabierze ono wyjątkowego charakteru, z którym można mieć do czynienia tylko w grudniu.

Dekoracja parapetu na Boże Narodzenie

Parapet na Święta warto potraktować jako integralną część wnętrza, która będzie doskonałym miejscem do umieszczenia kilku ciekawych ozdób podkreślających gwiazdowy klimat. To dobry sposób na wyeksponowanie ciekawej aranżacji, ale także praktyczne rozwiązanie, pozwalające uniknąć nieustannego przekładania ozdób. Zastanawiając się, jak udekorować parapet na Boże Narodzenie, można sięgnąć do klasyki. Tu zawsze dobrze zagrają takie kolory jak złoto, czerwień czy zieleń. Mając natomiast np. w salonie elementy w odcieniu srebra lub błękitu, lepiej być konsekwentnym i w czasie aranżacji nawiązać do motywu przewodniego.

dekoracja parapetu na boże narodzenie

Jak ozdobić parapet na Święta?

Dekoracja parapetu na Boże Narodzenie może być romantyczna, minimalistyczna, nowoczesna lub tradycyjna. Rodzaj ozdób, trzeba uzależnić przede wszystkim od stylu, w jakim ubrana jest choinka oraz od estetyki innych elementów ozdobnych we wnętrzu. Mając zdolności manualne, wiele dekoracji można wykonać samodzielnie. Wystarczy do tego odrobina wyobraźni. Prawda jest jednak taka, że każdy poradzi sobie z tym wyzwaniem. W czasie jednej wizyty w sklepie lub nawet w lesie można skompletować kilka akcesoriów, które pomogą uporać się z tym artystycznym zadaniem.

Lampiony i świeczki świąteczne

Nie wiedząc, jak udekorować parapet na święta, można odwiedzić pobliski sklep z akcesoriami do domu, w którym z pewnością znajdzie się kilka świeczek lub ciekawych lampionów. Ciepły płomień migoczący we wnęce okiennej nada wnętrzu przytulności. Aby jednak taka ozdoba spełniła swoją funkcję, trzeba wybrać elementy nawiązujące do bożonarodzeniowej tematyki. Parapet na święta cudownie ozdobią proste, białe świece ustawione na podstawkach w kształcie gwiazdek. Równie dobrze sprawdzą się lampiony o tradycyjnej formie lub wersje wykonane samodzielnie ze słoika oraz sznurka jutowego. 

jak udekorować parapet na święta

Stroiki świąteczne

Kolejnym doskonałym pomysłem na to, jak ozdobić parapet na święta są stroiki. W tym przypadku również może pomóc szeroki asortyment sklepów z dekoracjami do domu. Chcąc jednak  postawić na naturalne gałązki świerku, można taką ozdobę wykonać samodzielnie: Aby przygotować stroik, trzeba kupić:

  • gąbkę florystyczną,
  • doniczkę lub koszyk,
  • gałązki świerku,
  • szyszki,
  • małe bombki na druciku.

Do wybranego naczynia należy dopasować gąbkę, którą następnie trzeba delikatnie zwilżyć. W tak przygotowaną bazę można powtykać świerkowe gałązki oraz inne elementy, które podpowiada fantazja twórcy. Tego typu stroik wytrzyma kilka tygodni, o ile będzie regularnie podlewany.

Ozdobne figurki na świąteczny parapet

Dekoracja parapetu na święta może przypominać nieco krainę dziecięcej fantazji. W klimat Gwiazdki fantastycznie wpisują się ozdoby w postaci drewnianych zabawek lub porcelanowych figurek o wdzięcznych kształtach bałwanków, choinek, misiów. W tym przypadku trzeba trzymać się wybranej estetyki. Drewniane drzewka ładnie będą wyglądać w towarzystwie jelonków oraz innych leśnych zwierząt wykonanych tą samą techniką. Modne krasnale w wielkich czapach będą potrzebować towarzystwa kolegów, a porcelanowe figurki stworzą doskonałą całość ze świecznikami w kształcie domków. 

jak ozdobić parapet na święta

Lampki jako ozdoba parapetu na Boże Narodzenie

Niezawodne w czasie Świąt są lampki, dlatego perfekcyjnie przyozdobią one parapet na Boże Narodzenie. Drobne, migoczące światełka same w sobie prezentują się wspaniale, a ich ciepłe światło podkreśla magiczną atmosferę. Taką ozdobę da się jednak odrobinę podrasować. Wystarczy opleść łańcuch lampek wokół girlandy przypominającej choinkowe gałązki lub ułożyć światełka pomiędzy połyskującymi bombkami różnej wielkości. Ten zabieg da naprawdę ciekawy efekt, na który każdy zwróci uwagę. Tego typu ozdoba parapetu na Święta jest rozwiązaniem na lata.

Sprawdź: Jak udekorować salon na święta Bożego Narodzenia?

Dekoracja parapetu zewnętrznego na Boże Narodzenie

Wielu posiadaczy domów jednorodzinnych decyduje się na przyozdobienie elewacji, ale łatwiejsza do wykonania będzie dekoracja parapetu na Boże Narodzenie od zewnątrz. Tu podobnie jak we wnętrzu wykorzystać można girlandy lub stroiki, jednak bardzo ważne jest dobre przymocowanie elementów. Pięknie wyglądać będą gęsto ułożone gałązki świerku z bombkami oraz lampkami. Taka dekoracja parapetu zewnętrznego na Boże Narodzenie sprawi, że cały dom będzie gotowy na ten wyjątkowy czas.

5/5 - (Liczba głosów: 15)
Total
0
Shares

Liczba komentarzy: 2

  1. Na parapetie stawiam małe choinki, lampiony ze świecami i świąteczne figurki. Można też dodać szyszki czy gałązki świerku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Jak udekorować salon na święta Bożego Narodzenia

Jak udekorować salon na święta Bożego Narodzenia?

Następny wpis
Jak udekorować kuchnie na Boże Narodzenie

Jak udekorować kuchnie na Boże Narodzenie?

Podobne wpisy