Jakie firanki do łazienki? Nowoczesne aranżacje

Aranżacja łazienek jest szczególnie trudna ze względu na wymogi, jakie muszą zostać spełnione, aby meble i przedmioty posłużyły nam wiele lat. Ciągły kontakt z wodą i wilgocią sprawia, że materiały użyte w łazience muszą być odporne na takie warunki. Jedną z największych trudności jest aranżacja okna i wybór firanki do łazienki, która byłaby funkcjonalna oraz wytrzymała i estetyczna. Wbrew pozorom użycie tkanin w łazience nie jest szaleństwem, a ciekawą i dobrą opcją jeśli zależy nam na intymności w pomieszczeniu.

Jakie firany do łazienki?

Wbrew pozorom w łazience oprócz rolet świetnie sprawdzą się również firanki, które będą wykonane z odpowiedniego materiału. Dzięki dobrej wentylacji możemy zastosować naturalne materiały w postaci bawełny, czy lnu, gorzej sprawdzi się na przykład aksamit, czy jedwab. W zależności od wielkości okna i rodzaju karnisza należy wybrać długość i sposób montażu. Firanki do łazienki na małe okno będą krótsze i węższe, niż te standardowe, aby nie przytłaczać przestrzeni i dopasować się do ramy okiennej.

Jakie firany do łazienki

Jeśli chodzi o sposób ich zawieszania, to do wyboru mamy szelki, dziurki, czy tasiemki i sposób ten musi być dopasowany do karnisza, jaki posiadamy w pomieszczeniu. Nowoczesne firany do łazienki są wykonane z materiałów łatwych w czyszczeniu i odpornych na urazy mechaniczne spowodowane na przykład częstym praniem.

Firanki do łazienki – sprawdzone pomysły

Inspiracji aranżacyjnych warto szukać w Internecie i magazynach wnętrzarskich. W zależności od wielkości okna i samej łazienki warto zastanowić się nad różnymi propozycjami. Jeśli zależy nam na czymś lekkim, nieprzytłaczającym przestrzeni, a równie efektownym to warto zastanowić się nad wyborem zazdrostek, które zasłaniają tylko dolną część szyby i pozwalają na wpadanie jak największej ilości światła dziennego do pomieszczenia. Takie firanki do łazienki sprawdzą się, szczególnie jeśli zależy nam na doświetleniu pomieszczenia, które nie jest narażone na bliskość sąsiadów, czy przechodniów. W takich przypadkach dobrze jest też zastosować delikatne, jasne tkaniny, które będą sprawiały wrażenie przestronności.

Kolejną ciekawą opcją są firany panelowe, które mają postać pionowych pasów i wykonane są ze sztywnego materiału, a mimo tego nie ograniczają dostępu światła zewnętrznego. Gotowe firanki do łazienki w postaci długich, lejących się tkanin sprawdzą się w pomieszczeniach typu glamour, czy w domowym spa. Są niezwykle efektowne, szczególnie jeśli opadają na posadzkę i układają na niej.

firanki do łazienki aranżacje

Co brać pod uwagę kupując firankę do łazienki?

Aby znaleźć produkt, który będzie najlepiej spełniał nasze oczekiwania, warto przejrzeć oferty producentów, czy przyjrzeć się artykułom na żywo. Zwróćmy uwagę na kilka wspomnianych już wcześniej kwestii podczas wyboru firanki do łazienki:

  • materiał, z którego jest wykonana – musi on być naturalny i odporny na czyszczenie,
  • rodzaj montażu,
  • wielkość okna – krótkie firanki do łazienki sprawdzą się najlepiej w aranżacji niewielkiego okna i niedużym pomieszczeniu,
  • styl w jakim łazienka jest wykończona,
  • ilość wpadającego światła zewnętrznego – jeśli chcemy zachować jak najwięcej promieni słonecznych warto postawić na jasne i delikatne materiały, czy wspomniane zazdrostki.

Niezależnie od naszego wyboru warto pamiętać, że ta aranżacja ma przede wszystkim służyć nam i odpowiadać naszym gustom. Funkcjonalność i estetyka firanek w łazience to kluczowe cechy, które powinny być brane pod uwagę podczas zakupu. Nie musimy też sztywno trzymać się zasad, czasem warto zaszaleć i postawić na ciekawy wzór, czy kolor, który nada naszemu wnętrzu niepowtarzalny charakter.

5/5 - (Liczba głosów: 21)
Total
0
Shares

Liczba komentarzy: 2

  1. W łazience sprawdzą się firany wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, na przykład z poliestru, w stonowanych kolorach.

  2. W łazience ważne jest, aby firany były odporne na wilgoć. Wybrałem krótkie firany w jasnym kolorze, które optycznie powiększają przestrzeń. Pamiętaj też o praktyczności – łazienkowe firany powinny być łatwe do zdjęcia i prania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Jak marszczyć firanki? Nowoczesne sposoby z taśmą i bez taśmy

Jak marszczyć firanki? Nowoczesne sposoby z taśmą i bez taśmy

Następny wpis
gniazdka do kuchni

Jakie gniazdka do kuchni? Rodzaje gniazdek elektrycznych

Podobne wpisy