Jaki stół do nowoczesnej kuchni wybrać?

Jaki stół do nowoczesnej kuchni wybrać?

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, miejscem rodzinnych i towarzyskich spotkań. W kuchni można przygotować posiłek i zjeść go przy wspólnym stole. Przy tym samym stole można porozmawiać, poplotkować przy kawie, czy zagrać w grę planszową. No, właśnie: stół odgrywa tutaj ważną rolę… Jaki powinien być stół do nowoczesnej kuchni?

Stół w nowoczesnej kuchni – jaki kolor?

Aranżacja kuchni nowoczesnej kojarzy się z neutralnymi kolorami, do których łatwo dopasować dodatki. Częstym wyborem jest stół w kolorze drewna, a także biały lub szklany. Można jednak postawić na bardziej zdecydowane barwy, pod warunkiem dostosowania stylu do wnętrza.

mały nowoczesny stół do kuchni

Moda wnętrzarska pozwala na łączenie kilku odcieni jednego koloru, jak też dobieranie ich na zasadzie kontrastu. Krzesła nie muszą być tego samego koloru, co stół, często też sam stół bywa dwukolorowy. Stół w nowoczesnej kuchni może mieć, na przykład białą obudowę z czarnym, drewnianym lub szklanym blatem.

Jaki stół do nowoczesnej białej kuchni?

Biel to kolor często spotykany w wystroju nowoczesnego wnętrza. Jest uniwersalny, nadaje wrażenia lekkości, rozjaśnia pomieszczenie i świetnie łączy się z innymi kolorami. Jaki stół do nowoczesnej białej kuchni będzie najlepszy? Wiele zależy od charakteru danej kuchni, od dekoracji i dodatków. W białej kuchni doskonale zaprezentuje się stół w odcieniach szarości, jak i w kolorze drewna, ciemnego lub jasnego. W aranżacji kuchni nowoczesnej bardzo często spotyka się stoły o szklanych blatach. Są eleganckie, lekkie wizualnie i pasujące do wielu stylów.

stół w nowoczesnej kuchni

Sprawdź: Jaki blat do nowoczesnej kuchni?

Kwadratowy czy okrągły stół do nowoczesnej kuchni?

Kształt stołu powinien być dostosowany do kształtu i wielkości kuchni. Nowoczesny stół okrągły do kuchni świetnie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach. Jest wygodny i z uwagi na brak kantów – bezpieczny w użytkowaniu, co jest ważne szczególnie w przypadku dzieci. Dobrym pomysłem może być, na przykład stół o drewnianych nogach i szklanym blacie.

Wciąż popularny jest też kształt szpuli lub odwróconego abażuru. Duży stół rozkładany do nowoczesnej kuchni musi iść w parze z jej metrażem. W tym wypadku sprawdzi się stół prostokątny i kwadratowy. Na stół kwadratowy rozkładany można też zdecydować się w przypadku mniejszej kuchni.

nowoczesny stół okrągły do kuchni

Jaki rozmiar stołu do nowoczesnej kuchni wybrać?

Jaki stół do nowoczesnej kuchni będzie odpowiedni rozmiarem? Przy wyborze stołu, warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

  • Trzeba dobrze przemyśleć miejsce, w którym stanie stół, a także miejsce jego ewentualnego montażu. Jeśli stół jest za duży, żeby przenieść go przez drzwi, trzeba go złożyć w kuchni.
  • Stół powinien być dopasowany wielkością do kuchni, aby jej nie przytłaczał i nie ograniczał swobodnego poruszania się.
  • Należy dokładnie zmierzyć miejsce ustawienia stołu, uwzględniając też krzesła. Jeśli blat jest rozsuwany – to też należy wziąć pod uwagę.

Sprawdź: Jaka lampa do nowoczesnej kuchni?

Gdzie ustawić stół w nowoczesnej kuchni?

Większa kuchnia daje więcej możliwości ustawienia stołu. Może być on wyeksponowany w centralnym punkcie kuchni, jak też stanąć przy jednej ze ścian. Stół w małej kuchni może być ustawiony w narożniku lub wkomponowany w ciąg zabudowanych szafek. W aranżacji kuchni nowoczesnej ważne jest wykorzystanie naturalnego światła, jak też doświetlenie stołu. Wisząca lampa może uczynić z takiego miejsca przytulny kącik.

duży stół rozkładany do nowoczesnej kuchni

Mała półeczka, kwietnik czy grafika na ścianie to także dobry pomysł na zaznaczenie „jadalni”. Mały nowoczesny stół do kuchni powinien być funkcjonalny i praktyczny. Czasami warto zrezygnować z klasycznego stołu i pomyśleć o stoliku montowanym do ściany. Takie rozwiązanie jest idealne do ograniczonych przestrzeni, bo stolik można składać i rozkładać, zależnie od potrzeby.

5/5 - (Liczba głosów: 22)
Total
0
Shares

Liczba komentarzy: 2

  1. W nowoczesnej kuchni świetnie wyglądają stoły o prostych formach, z metalowymi nogami lub wykonane z litego drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
jaki blat do nowoczesnej kuchni

Jaki blat do nowoczesnej kuchni? Modne propozycje

Następny wpis
jakie krzesła do nowoczesnej kuchni

Jakie krzesła do nowoczesnej kuchni? Plastikowe czy drewniane?

Podobne wpisy