Jakie firany do pokoju młodzieżowego chłopca i dziewczynki?

Jakie firany do pokoju młodzieżowego chłopca i dziewczynki?

Młodzież jest dosyć specyficzną grupą społeczną. Nastolatek bardziej niż młodsze dzieci pragnie decydować o sobie i głośno wyraża swoje zdanie. Aby uniknąć zbędnych konfliktów podczas urządzania przestrzeni dla nastolatka, warto wziąć pod uwagę jego preferencje. Młody użytkownik pokoju chętnie sam dokona wyboru mebli oraz zdecyduje, jaki kolor ścian będzie dla niego odpowiedni. Na szczęście dekoracje okna są mu zwykle obojętne, dlatego wyboru firanki do pokoju młodzieżowego może dokonać rodzic.

Firany do pokoju młodzieżowego – kryteria wyboru

Zakup firanki wydaje się prostą sprawą. Nic nie jest jednak łatwe, jeśli chodzi o nastolatka. Wyboru nie ułatwia też fakt, iż nowoczesne firany młodzieżowe są bardzo różnorodne. Decydując się na gotowe firany do pokoju młodzieżowego, należy wziąć pod uwagę czynniki, takie jak:

  • rozmiar produktu
  • kolor 
  • wzór
  • sposób montażu

Przemyślenie powyższych kwestii pozwoli zmniejszyć wachlarz firanek, które brane są pod uwagę przy zakupie. To znacznie ułatwia sprawę.

firanki do pokoju młodzieżowego chłopca

Jaki rozmiar firanek do pokoju młodzieżowego?

Okna w pomieszczeniach mają różne rozmiary, dlatego sięgając po modne firanki do pokoju młodzieżowego, trzeba wszystko odpowiednio wymierzyć. Oczywiste jest, że inaczej wyglądać będą firanki do pokoju młodzieżowego z balkonem, a inaczej do maleńkiego okienka dachowego. W pierwszym przypadku dominować będą raczej firany długie, podczas gdy w drugim klient sięgnie po krótkie firanki. Decyzją, która pozwoli na idealne dopasowanie produktu, jest zamówienie wybranego modelu na wymiar. 

Jaki kolor firanki do pokoju młodzieżowego?

Istotnym kryterium podczas wyboru firanki do pokoju młodzieżowego dla chłopca, jak i dla dziewczynki jest kolor. Tę cechę produktu powinno się skonsultować z nastolatkiem, by uniknąć niezadowolenia i buntu. Młodzież, która lubi się wszystkiemu sprzeciwiać, może nawet wybrać firany do pokoju nastolatka w kolorze czerwonym lub czarnym. Jeśli nastolatek nie ma żadnych preferencji, warto postawić na klasyczną biel. Pasuje ona do wszystkiego i nie trzeba będzie jej zmieniać, gdy pomieszczenie przejdzie nawet radykalną metamorfozę. W ostateczności można ją nawet powiesić w innym pokoju, gdy pociesze się znudzi.

firanki do pokoju młodzieżowego dziewczynki

Jakie firanki do pokoju dziewczynki, jakie do pokoju chłopca

Wybór firanki po pokoju młodzieżowego dla chłopca jest zwykle łatwiejszy niż dla dziewczynki. Płeć męska zdecydowanie woli firany gładkie. Są one kwintesencją prostoty, która charakteryzuje większość mężczyzn. Decydując się na firanki do pokoju nastolatki, można odważnie sięgnąć po firany żakardowe. Płeć żeńska uwielbia koronki, motywy roślinne, takie jak np. kwiaty. Zarówno w przypadku chłopca, jak i dziewczynki trzeba pamiętać, by firany do pokoju młodzieżowego zapewniały im prywatność, nie blokując jednocześnie dostępu do światła dziennego.

modne firanki do pokoju młodzieżowego

Firanki do pokoju młodzieżowego – sposób montażu

Kupując firany do pokoju młodzieżowego, należy wziąć pod uwagę, jaki karnisz jest zamontowany nad oknem. Jeśli klient dokonuje zakupu nowego karnisza, może zdecydować się na model z haczykami lub bez. Nowoczesne firany młodzieżowe na przelotkach powinny lepiej sprawdzić się dla nastolatków. Energiczny młody człowiek mógłby łatwo niechcący zerwać firanę z haczyka.

Dlatego korzystanie z firan na przelotkach będzie znacznie wygodniejsze. Pragnąc kupić krótkie firanki do pokoju młodzieżowego, wato sięgnąć po modele z taśmą marszczącą, montowane za pomocą haczyków. Świetnie wyglądają one, gdy kończą się kilka centymetrów nad parapetem.

5/5 - (Liczba głosów: 16)
Total
0
Shares

Liczba komentarzy: 2

  1. Do pokoju młodzieżowego chłopca poleciłbym firany w stonowanych kolorach. Dla dziewczynki mogą być bardziej kolorowe z delikatnym wzorem.

  2. Dla chłopców mogą to być firany w ciemniejszych kolorach z prostymi wzorami, dla dziewcząt – jasne z delikatnymi motywami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Firany do parapetu czy za parapet? Dokąd powinny sięgać

Firany do parapetu czy za parapet? Dokąd powinny sięgać

Następny wpis
Jakie firany na okno balkonowe? Nowoczesne rozwiązania

Jakie firany na okno balkonowe? Nowoczesne rozwiązania

Podobne wpisy