Obcinaki do rur

Obcinaki do rur – narzędzia ręczne do skracania rur

Konieczność precyzyjnego docięcia rury wodociągowej, grzewczej lub gazowej może pojawić się przy budowie bądź remoncie dowolnej instalacji. W takich przypadkach niezastąpionym urządzeniem jest profesjonalny obcinak do rur stalowych, umożliwiający szybkie i precyzyjne uzyskanie wymaganego wymiaru.

Do czego służą obcinaki do rur?

Jak sama nazwa wskazuje, obcinak do rur to narzędzie ręczne do skracania rur dedykowane do specjalistycznych zastosowań podczas prac hydraulicznych i budowlanych. Obcinacze dostępne na rynku są dostosowane do pracy z wymagającymi materiałami, takimi jak: miedź, stal nierdzewna, aluminium czy mosiądz.

Obcinaki do rur stalowych

Umożliwiają prowadzenie specjalistycznych prac związanych z obcinaniem i docinaniem elementów przesyłowych instalacji wodnych, sanitarnych oraz centralnego ogrzewania na terenie budowy nowych obiektów. Narzędzia te wyposażone są w precyzyjne kółko tnące zapewniające bezpieczne i szybkie cięcie.

Na co zwrócić uwagę kupując obcinak do rur?

Obcinarki do rur powinny charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i intensywną eksploatację. W związku z tym najlepiej wybierać modele wykonane z wysokiej jakości surowców.

Obcinaki do rur PCV

Na pewno przy zakupie warto spojrzeć na ostrza narzędzia do cięcia rur, aby gwarantowały minimalną ingerencję w obrabiany materiał i sprawdziły się w przypadku wykonywania delikatnego i precyzyjnego docięcia. Dobrej jakości ostrze w obcinaku do rur już na etapie skracania pozwoli wyeliminować powstanie zadziorów i zadr wymagających gratowania.

Obcinaki do rur miedzianych, stalowych i żeliwnych

W sklepach dostępne są obcinaki do rur miedzianych, stalowych, a nawet takich z tworzywa sztucznego. Niektóre modele umożliwiają pracę z kilkoma typami metali. Dlatego przy zakupie warto zwrócić uwagę na najbardziej uniwersalne rozwiązanie, które pozwoli wykorzystać jeden obcinak do kilku typów rur. Nie bez znaczenia jest także budowa samego narzędzia. Najlepiej wybierać takie, które pozwoli dokonywać cięć w najbardziej ciasnych i trudnodostępnych zakamarkach.

Obcinaki do rur miedzianych

W celu uzyskania prostopadłego cięcia należy wybierać taki obcinak, który będzie wyposażony w łożyskowane kółko tnące. A aby umożliwić sobie łatwą pracę, nawet z najtwardszymi materiałami, należy wybierać modele obcinaków do rur, które są wyposażone w duże pokrętło.

5/5 - (Liczba głosów: 9)
Total
0
Shares
Jeden komentarz

  1. Czy ktoś mógłby polecić jakiś dobry model obcinaka? Planuję niedługo remont łazienki i przydałoby się coś solidnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny wpis
Jak działa zamrażarka do rur

Jak działa zamrażarka do rur?